–

výuková sada hornin pro I. stupeň základních škol

Nabízíme výukovou sadu 9 nejdůležitějších hornin pro názornou výuku zejména na 1. stupni základních škol. Výběr hornin je v souladu s obsahem používaných učebnic a odpovídá Rámcovým vzdělávacím programům. Vzorky pocházejí z lokalit, kde se horniny vyskytují ve svém nejtypičtějším vývoji, jsou nezvětralé a čisté. Vzorky mají rozměry cca 9 × 7 × 4 cm a váží asi 0,3 kg.

Aktuálně sada obsahuje následující horniny

Žula – Dolní Město u Světlé nad Sázavou

Žula – Ruprechtice u Liberce

Čedič – Libochovany u Litoměřic

Pískovec – Podhorní Újezd u Hořic

Vápenec – Suchomasty u Berouna

Hnědé uhlí – Podkrušnohoří

Černé uhlí – Ostravsko

Rula – Ledeč nad Sázavou

Mramor – Bohdaneč u Zbraslavic

Vzorky jsou umístěny v pevných samostatných lepenkových krabičkách o rozměrech 10 × 8 × 3 cm. Každá krabička má ve dně vlepenou zalaminovanou etiketu se základními údaji o hornině (název horniny; typ – vyvřelá, usazená, přeměněná; lokalita, na níž byl vzorek odebrán).

Krabičky se vzorky jsou umístěny v pevné lepenkové krabici o rozměrech 32 × 26 × 7 cm s vyztuženým dnem a odnímatelným víkem. Ve víku je vlepen snímek sady, který umožňuje vzorky znovu poskládat na své místo, když dojde k jejich přeházení. Pro přepravu slouží další lepenková krabice, která zajišťuje, že k Vám výrobek dorazí v pořádku.

Součástí sady je brožura s obecným výkladem o horninách a se základním popisem jednotlivých druhů hornin v sadě. U všech textů obzvláště dbáme na srozumitelnost bez potřeby zvládnutí pokročilejší geologické terminologie. Brožura je určena učitelům. Náhled části brožury je dostupný zde.

Dále je součástí sady soubor 8 pracovních listů (včetně vypracovaných řešení) pro práci v hodinách.
Ukázka 1  /  Ukázka 2

Sadu lze vhodně doplnit učebnicí Geologie pro gymnázia (nakladatelství Fortuna, 2014, autor M. Chvátal), v níž jsou srozumitelnou formou vysvětleny základní pojmy geologických věd a stručně popsány hlavní procesy probíhající v zemském tělese.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

1 890 Kč

konečná cena vč. dph, poštovného
a balného

©2016 sadyhornin.cz   |   Mgr. Marek Chvátal a Mgr. Bohdan Kandr   |   facebook   |  web design Dominik Herr (hemispheres.cz)