výuková sada hornin pro II. stupeň základních škol a střední školy

Nabízíme výukovou sadu 18 nejdůležitějších hornin pro názornou výuku zejména na 2. stupni základních škol a středních školách. Výběr hornin je v souladu s obsahem používaných učebnic aodpovídá Rámcovým vzdělávacím programům. Vzorky pocházejí z lokalit, kde se horniny vyskytují ve svém nejtypičtějším vývoji, jsou nezvětralé a čisté. Vzorky mají rozměry cca 9 × 7 × 4 cm a váží asi 0,3 kg.

Aktuálně sada obsahuje

Vyvřelé horniny

Žula – Dolní Město u Lipnice n. Sáz.

žula – Ruprechtice u Liberce

Čedič – Libochovany u Litoměřic

Čedič – Vesec u Železného Brodu

Gabro – Staré Ransko u Chotěboře

Znělec – Ústí nad Labem

Usazené horniny

Slepenec – Čenkov u Příbrami

Pískovec – Podhorní Újezd u Hořic

Jílovec – Nehvizdy u Čelákovic

Vápenec – Suchomasty u Berouna

Opuka – Přibylov u Skutče

Hnědé uhlí – Podkrušnohoří

Černé uhlí – Ostravsko

Přeměněné horniny

Fylit – Radčice u Železného Brodu

Svor – Rataje nad Sázavou

Pararula – Ledeč nad Sázavou

Ortorula – Vlastějovice nad Sázavou

Mramor – Bohdaneč u Zbraslavic

Vzorky jsou umístěny v pevných samostatných lepenkových krabičkách o rozměrech 10 × 8 × 3 cm. Každá krabička má ve dně vlepenou zalaminovanou etiketu se základními údaji o hornině (název horniny; typ – vyvřelá, usazená, přeměněná; lokalita, na níž byl vzorek odebrán).

Krabičky se vzorky jsou umístěny v pevné lepenkové krabici o rozměrech 32 × 26 × 7 cm s vyztuženým dnem a odnímatelným víkem. Ve víku je vlepen snímek sady, který umožňuje vzorky znovu poskládat na své místo, když dojde k jejich přeházení. Pro přepravu slouží další lepenková krabice, která zajišťuje, že k Vám výrobek dorazí v pořádku.

Součástí sady je brožura s obecným výkladem o horninách a se základním popisem jednotlivých druhů hornin v sadě. U všech textů obzvláště dbáme na srozumitelnost bez potřeby zvládnutí pokročilejší geologické terminologie. Brožura je určena učitelům. Náhled části brožury je dostupný zde.

Dále je součástí sady soubor 10 pracovních listů (včetně vypracovaných řešení) pro práci v hodinách. Ukázka 1  /  Ukázka 2

Sadu lze vhodně doplnit učebnicí Geologie pro gymnázia (nakladatelství Fortuna, 2014, autor M. Chvátal), v níž jsou srozumitelnou formou vysvětleny základní pojmy geologických věd a stručně popsány hlavní procesy probíhající v zemském tělese.

Rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.

–

2 490 Kč

konečná cena vč. dph, poštovného
a balného

©2016 sadyhornin.cz   |   Mgr. Marek Chvátal a Mgr. Bohdan Kandr   |   facebook   |  web design Dominik Herr (hemispheres.cz)